top of page

Aktualności

20 czerwca, godz. 17.30  - spotkanie literackie w ramach cyklu
"Bursztyny Literatury  pod hasłem: Początek lata z Miłoszem

Serdecznie zapraszamy na kolejne literackie spotkanie w ramach „Bursztynów Literatury", które odbędzie się w czwartek 20 czerwca, o godz. 17.30. Tym razem będziemy celebrować „Początek lata z Miłoszem", podczas którego zaprezentujemy szerzej nieznane fakty z życia noblisty, przeczytamy fragmenty „Doliny Issy" oraz wspólnie porozmawiamy o twórczości Czesława Miłosza i jej znaczeniu współcześnie. Naszym gościem będzie Gabriela Pewińska-Jaśniewicz. Tradycyjnie wystąpi też Ambra Duo. Inspiracją do rozpoczęcia  lata w ten sposób są ważne jubileusze. Rok 2024 został ustanowiony uchwałą Senatu RP Rokiem Czesława Miłosza, w dwudziestą rocznicę jego śmierci. Ponadto w lipcu upływa okrągła rocznica - 90 lat od ukończenia przez Miłosza uniwersyteckich studiów prawniczych. Wreszcie, w czerwcu 1954 roku Miłosz ukończył pracę nad Doliną Issy, czyli mija dokładnie 70 lat od powstania tej jednej z najbardziej znanych jego powieści. Trudno wyobrazić sobie lepsze powody, dla których warto wrócić do Miłosza, do Doliny Issy, a także dowiedzieć się o mniej znanych faktach z życia noblisty.  Do zobaczenia w Literackiej! Tworzymy prawdziwą wspólnotę gdańskiej literatury! Patronat medialny nad wydarzeniem objął tygodnik i portal „Zawsze Pomorze".

Bursztyny_ Lato z Miłoszem_20.06_edited.jpg

Pomorskie Prestige wyróżniło nas w swoimi artykule o najciekawszych pomorskich lokalach inspirowanych filmem, literaturą i muzyką.

16338933615152703175_url=https___pomorskie-prestige.eu_wp-content_uploads_2024_04_Dobre_Ki

Kochani, nie ustajemy w naszych działaniach literackich. W 2024 Literacka stanie się żywą książką, ruszamy z projektem "Literacka jak tomik poezji". Stajemy się dosłownie przestrzenią dla wierszy. Będziemy też kontynuować" Bursztyny Literatury", które będą odbywały się kwartalnie. Zapraszamy do nas! Więcej o naszych inicjatywach:

Wiersz miesiąca:

Tomasz Snarski

„Poeta i prawo”

"Literacka jak tomik poezji". O miejscu, które staje się książką i wspólnocie gdańskiej literatury

LITERACKA-7VR.jpg
bottom of page